Køb Danmarks billigste radonmåling her
Derma Håndsprit gel med 70 vol% alkohol er en hudvenlig håndsprit- og desinfektionsgel, der sikrer rene og bakteriefri hænder.
Deklareret i samarbejde med Astma-Allergi Danmark og AllergyCertified og kan trygt bruges dagligt.
- 100% vegansk.
- 0% parfume
- 0% farvestoffer
Ingredienser:
Alcohol Denat.
Aqua
Glycerin
Carbomer
Aminomethyl Propanol
-------------------------------------------
Pga. udfordringer med levering af emballage og pumper i denne tid, er vores 250 ml håndsprit i en anden emballage og uden pumpe, indtil vi igen får det på lager.
Derma Håndsprit gel er en hudvenlig håndsprit- og desinfektionsgel, der sikrer rene og bakteriefri hænder. Gelen er baseret på 70 vol% alkohol, som hurtigt og effektivt dræber bakterier, og virker desinficerende på huden. Den er tilsat plejende glycerin, som modvirker udtørring. Derma Håndsprit er anbefalet af Asthma Allergy Nordic og AllergyCertified.
Den indeholder ingen parfume og farvestoffer og minimerer derved risikoen for allergiske reaktioner og hudirritationer. Og så er den tilmed 100% vegansk. Dermas håndsprit er vurderet som et godt valg af Forbrugerrådet Tænk Kemi og har fået ’grøn kolbe’ i Kemiluppen