Køb Danmarks billigste radonmåling her

DERMA VEGANSK HÅNDSPRIT GEL MED GLYCERIN - 250 ML.

48,75 kr.

Derma Håndsprit gel med 70 vol% alkohol er en hudvenlig håndsprit- og desinfektionsgel, der sikrer rene og bakteriefri hænder.

1
+
Tilføj til kurv

Deklareret i samarbejde med Astma-Allergi Danmark og AllergyCertified og kan trygt bruges dagligt.

- 100% vegansk.

- 0% parfume

- 0% farvestoffer

Ingredienser:

Alcohol Denat.

Aqua

Glycerin

Carbomer

Aminomethyl Propanol

-------------------------------------------

Pga. udfordringer med levering af emballage og pumper i denne tid, er vores 250 ml håndsprit i en anden emballage og uden pumpe, indtil vi igen får det på lager.

Derma Håndsprit gel er en hudvenlig håndsprit- og desinfektionsgel, der sikrer rene og bakteriefri hænder. Gelen er baseret på 70 vol% alkohol, som hurtigt og effektivt dræber bakterier, og virker desinficerende på huden. Den er tilsat plejende glycerin, som modvirker udtørring. Derma Håndsprit er anbefalet af Asthma Allergy Nordic og AllergyCertified.

Den indeholder ingen parfume og farvestoffer og minimerer derved risikoen for allergiske reaktioner og hudirritationer. Og så er den tilmed 100% vegansk. Dermas håndsprit er vurderet som et godt valg af Forbrugerrådet Tænk Kemi og har fået ’grøn kolbe’ i Kemiluppen

FRI FRAGT VED KØB ALLEREDE OVER 499 KR.